• دهکده جهانی، امنیت غذایی، مزارع پرطلایی

گلخانه تمام اتوماتیک هیدروپونیک نهال


پیشرفت تکنولوژی و فناوری طی سده‌های اخیر سبب شده تا انقلابی در حوزه فناوری و تکنولوژی به وجود بیاید.  انقلاب تکنولوژی بسیار فراگیر بوده طوری که به صنعت کشاورزی نیز راه پیدا کرده است. دانشمندان کشاورزی با تلفیق علم و تکنولوژی درصدد استفاده حداکثری از منابع برای تولید محصولات کشاورزی بهتر و بیشتر هستند. یکی از این فناوری‌ها طراحی و ساخت گلخانه‌ های صنعتی است. با توجه به نیاز روزافزون بازار به تولید انواع مختلف گیاهان زینتی، استفاده از گلخانه صنعتی به یکی از صنعت های مهم در بخش تولیدات کشاورزی تبدیل شده است. در این صنعت کشت بدون خاک یا هیدروپونیک (آبکشت) از جمله روش‌هایی است که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. تولید خارج از فصل، امكان كنترل عوامل محیطی، امكان كشت هر محصول در هر منطقه آب و هوایی، كنترل آفات و بیماری ها، مصرف كمتر آب، راندمان بالای تولید، دوام محصول پس از برداشت، فروش در خارج از فصل و مواردی از این دست، مزایای احداث گلخانه صنعتی هیدروپونیک هستند.

مجموعه زنجیره تولید کیوان مرغ پرطلای مهاباد با ایجاد گلخانه هیدرو پونیک تمام اتوماتیک گل رز شاخه بریده هلندی خود را به یکی از تولید کنندگان منحصر به فرد این محصول زینتی تبدیل کرده است.

گلخانه هیدروپونیک کاملا مکانیزه و مدرن به مساحت 8080 متر مربع در دو واحد مجزا با تولید سالانه یک میلیون گل شاخه بریده رز که براساس استانداردهای روز دنیا ساخته شده و به تجهیزاتی چون: سیستم انرژی سیوینگ، پد و فن، فن های سیرکولاتور، سیستم گرمایشی لوله های آب گرم، سیستم فوگر، سیستم تغذیه هیدروپونیک هوشمند، ایستگاه هواشناسی، سیستم هوشمند کنترل اقلیم و سردخانه مجهز می باشد.

نقطه عطف کشاورزی در این زنجیره گلخانه هیدرو پونیک تولید نهال می باشد. جایی که ترکیب رنگ ها رنگین کمانی از زیبایی ها را خلق کرده است، گل ها نمادیست از عشق ورزیدن، عشق به راهی که سال هاست آغاز شده است. گلخانه شرکت کیوان مرغ پرطلای مهاباد تنها گلخانه هیدروپونیک در استان آذربایجان غربی می باشد و یکی از مدرن ترین این نوع از گلخانه ها در کل کشور می باشد.

تولیدات گلخانه نهال کیوان مرغ پرطلای مهاباد شامل انواع گل رز جوملیا (Jumelia)، سامورایی (Samourai)، وایت ناومی (White Naomi)، رد ناومی (Red Naomi) می باشد که در انواع طرح به بازار های داخلی و خارجی ارسال می شود که از این مقدار 40% آن به کشورهای همجوار صادر می شود و 60% درصد آن در داخل کشور بفروش می رسد.

در این واحد زمینه اشتغال برای 23 نفر به‌ صورت مستقیم فراهم شده است.

سایر واحدها

از شرکت