• دهکده جهانی، امنیت غذایی، مزارع پرطلایی

مجتمع واحدهای پرورش جوجه گوشتی


امنیت غذایی امری بسیار حیاتی و ضروری برای جامعه بشری است. گوشت به عنوان يك مادة غذائي با ارزش و به دلیل وجود مقدایر زيادي اسيد آمينة های ضروري براي حفظ سلامتي بدن نسبت به پروتئين گياهي از اهمیت ویژه ای برخودار است.گوشت مرغ كه جزء گوشت‌هاي سفيد است، در مقايسه با دیگر منابع پروتئینی از نظر تأمين پروتئين مورد نياز بدن، كمبودی ندارد. امروزه عمده تولیدات گوشت سفید از پرورش جوجه های گوشتی در واحد های صنعتی و یکپارچه حاصل می شود. جوجه گوشتی، سویه‌هایی از نژادهای اصلاح ژنتیکی شده از مرغ و خروس های می‌باشد که برای تولید گوشت، پرورش داده می‌شوند.

شرکت کیوان مرغ پرطلای مهاباد نیز در جهت تامین گوشت سفید با کیفیت، اقدام به راه اندازی مزارع پرورش جوجه‌ گوشتی خود کرده است. این شرکت دارای مجهزترین، مدرن ترین و بزرگ ترین واحد های پرورش جوجه گوشتی در غرب کشور بوده و به عنوان یکی از تکمیل کننده های زنجیره تامین گوشت مرغ سالم به روش های مشارکت و عرضه مستقیم گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک، محصول نهایی خود را با برند «هما مرغ» و با شعار «دهکده جهانی، امنیت غذایی، مزارع پر طلایی» به سبد غذایی افراد جامعه عرضه می نماید.

این شرکت از ابتدای فعالیت اقدام به پرورش بهترین سویه های جوجه گوشتی با بالاترین کیفیت نموده تا بتواند نقش مؤثری در افزایش بازدهی صنعت طیور کشور نیز داشته باشد. پنج عامل کمی و کیفی نهاده های دان، نیروی کار، بهداشت و درمان، سوخت و جوجه یکروزه تأثیر معنی داری در میزان تولید دارند. مراکز پرورش جوجه گوشتی این شرکت که از مدیریت قوی و کارآمد برخوردارند، در مقابل ناملایمات اقتصادی و فراز و نشیب ها مقاومتر بوده و این مقاومت تنها مربوط به داشتن سرمایه زیاد و گله بیشتر و بزرگتر نمی باشد، بلکه آشنایی با زیر و بم مدیریت و اشرافیت به امور فنی و اجرایی در اداره واحدهای جوجه گوشتی است که موجب توفیق در بازدهی بهتر جوجه های گوشتی شده است.

این واحدها در طول چندین سال فعالیت، موفق به دریافت رتبه های مختلف در سطح کشوری و استانی در سالهای 1378، 80، 83، 85، 87، 89، 95 شده است.

تولیدات این شرکت در استان‌های غربی و سایر استان های کشور عزیزمان عرضه می شود و کیفیت تولیدات به حدی است که به کشورهای همجوار نیز صادر می گردد.

هم اکنون این شرکت دارای هشت فارم پرورش جوجه گوشتی در منطقه های مختلف شهرستان مهاباد، با ظرفیت 305,000 قطعه در هر دوره و با ظرفیت 11000 تن گوشت سفید در سال فعالیت می نماید. همچنین این شرکت با 25 فارم جوجه گوشتی در خارج از استان و 10 فارم جوجه گوشتی در داخل استان به صورت  مشارکتی با ظرفیت تولید29000  تن در سال همکاری می کند.

در این واحد زمینه اشتغال برای 175 نفر به‌ صورت مستقیم فراهم شده است.

سایر واحدها

از شرکت