• دهکده جهانی، امنیت غذایی، مزارع پرطلایی

مجتمع واحدهای پرورش مرغ مادر


یکی از صنایع بسیار مهم در زمینه پرورش طیور، صنعت پرورش مرغ‌های مادرگوشتی است، که صنایع فرودستی و حتی بالادستی را بشدت متاثر می‌نماید. صنایع پرورش مرغ مادرگوشتی با تأمین تعداد مورد نیاز جوجه یک‌روزه گوشتی، سهم بسزایی در تأمین پروتئین مورد نیاز جوامع انسانی دارد و هدف نهایی این واحد‌ها، تامین منابع پروتئینی با کیفیت با قیمتی مناسب برای مصرف کنندگان می باشد. هر عاملی که باعث کاهش عملکرد در پرورش مرغ‌های مادرگوشتی و یا کاهش درصد جوجه‌درآوری آن‌ها شود، به شدت می‌تواند بر تولید جوجه یک‌روزه و به مراتب قیمت جوجه تأثیرگذار باشد، که پیامد نهایی آن افزایش قیمت محصول نهایی (یعنی گوشت مرغ) خواهد بود.

شرکت کیوان مرغ پر طلای مهاباد در جهت تکمیل زنجیره تولید و تامین پروتئین مورد نیاز کشور و همچنین تامین و صادرات جوجه یک روزه به کشورهای همجوار با بهره گیری از مدیریت قوی و یکپارچه در سال 1380 با تاسیس یک واحد پرورش مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 20000 قطعه، فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمود.

پس از آن با تلاش مستمر و سرمایه گذاری قابل توجه، موفق به احداث ۳ واحد دیگر مرغ مادر گردید. این شرکت با به کارگیری آخرین فناوری‌ها و به روز نگهداشتن مهارت و دانش کارشناسان و همچنین رعایت کامل دستورالعمل‌های امنیت زیستی و اصول قرنطینه در مجموعه‌های تولیدی خود، روز به روز به کمیت و کیفیت محصولاتش افزود.

خدمات فروش موثر و قرار گرفتن در کنار مشتریان، موجب گردید که جوجه‌های یکروزه گوشتی تولیدی این شرکت، به عنوان یکی از قابل اعتماد‌ترین جوجه‌های گوشتی در کل کشور، نزد پرورش دهندگان مورد قبول و استقبال قرار گیرد.همچنین کیفیت محصول، رعایت اصول بهداشتی و مدیریتی، به روز نگهداشتن تجهیزات و تاسیسات و همراهی با نظام‌های کنترلی سازمان‌های مسئول، موجباتی فراهم کرده است که مزارع مرغ مادر این شرکت بارها به عنوان تولید کننده نمونه کشوری و استانی در سالهای 1383، 87، 89، 90 انتخاب گردند. شایان ذکر است که در سال 2004 واحد نمونه جهانی پرورش نژاد Ross انگلستان شد.

طرح‌های توسعه ای و نیز برنامه نوسازی فارم‌های قدیمی در اولویت برنامه‌های این شرکت است که به همین منظور پروژه ‌های مختلفی در مرحله بررسی در منطقه مهاباد می باشند.

با فعال شدن شیوه تولیدی فوق گامی موثر در جهت آرامش و اطمینان خاطر پرورش دهندگان جوجه‌های گوشتی و مصرف کنندگان نهائی از نظر ثبات قیمت و کیفیت قابل قبول در منطقه برداشته شده است. هم اکنون این شرکت دارای شش فارم فعال پرورش مرغ مادر به ظرفیت 250000 قطعه و تولید سالیانه ۳7۰۰۰۰۰۰ تخم مرغ نطفه دار در سال، منطقه شمال غرب کشور شهرستان مهاباد مشغول به فعالیت است.

در این واحد زمینه اشتغال برای 240 نفر به‌ صورت مستقیم فراهم شده است.

سایر واحدها

از شرکت