• دهکده جهانی، امنیت غذایی، مزارع پرطلایی

کارخانه ‌جوجه‌کشی


اين شركت در جهت تکمیل زنجیره تولید یکپارچه و با دارا بودن فارم‌های مرغ مادر در سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۳۶۰۰۰ متر مربع و زیربنای ۲۵۰۰ مترمربع واحد ‌جوجه‌کشی خود را راه اندازی نمود.

دستگاه‏های این کارخانه ساخت شرکت جیمز وی (Jimesway) کانادا می‌باشند که یکی از پیشرفته‏‌ترین ماشین‏های ‌جوجه‌کشی بوده و قادرند نیازهای حیاتی جنین را پایش و تأمین نمایند. اين کارخانه دارای 17 دستگاه ستر و 17 دستگاه هَچر می‏باشد که در نوع خود از کارخانه جوجه‏کشی نمونه کشور محسوب می شود.

این واحد علاوه بر تامین جوجه یکروزه واحد‌های پرورشی خود، اقدام به فروش جوجه يكروزه در داخل كشور و همچنین جوجه‌هاي توليدي خود را به ساير كشورها همجوار صادر مي كند. این کارخانه مجهز به سیستم اتوماسیون جوجه‏کشی از قبیل کنترل دما و رطوبت، دستگاه‌های پیشرفته تزریق واکسن، اسپری واکسن یک روزگی می‌باشد. به جهت جلوگیری از آلودگی‏های زیست محیطی در امحاء ضایعات جوجه‏کشی که شامل پوسته‏های تخم مرغ و تخم مرغ‏های هچ نشده می‏باشد، واحد پخت و بازیافت ضایعات نیز در کنار جوجه‏کشی احداث گردید که دارای دستگاه پخت می‏باشد. با توجه به محدودیت منابع آبی، در طراحی کارخانه سیستم تصفیه خانه مرکزی لحاظ گردید تا فاضلاب کارخانه پس از تصفیه در آبیاری فضای سبز و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.

این مجموعه با رعایت خط مشی کیفیت بر اساس مدیریت کیفیت ( 2004-14001 Iso، 2005-22000 Iso ، 2007-18001 Iso ، 9001-2000 Iso، 9001-2008 Iso و HACCP) نسبت به تولید و ارائه خدمات اقدام می‌نماید.

لازم به ذکر است که این واحد در سال‌های متوالی 1382، 84، 85، 87 و ۸۸ به عنوان واحد نمونه ‌جوجه‌کشی استانی، همزمان در سال ١٣۸۷ به عنوان تعاونی برتر کشور و در سال 88 و 91 به عنوان تعاونی برتر استان انتخاب گردید. با عنايت به تأكيدات مقام معظم رهبري در خصوص پيگيري سياست‌هاي مرتبط با اقتصاد مقاومتي، موضوع احداث واحدهاي جديد با استفاده از تكنولوژي پيشرفته و بكارگيري تجهيزات مدرن در دستور كار شركت قرار گرفت. در همين رابطه اين شركت هم‌اکنون در حال افزایش ظرفیت در قالب احداث سالن جدید، ایجاد دستگاه‌های پیشرفته و ارتقای دستگاه‌های موجود از 16 میلیون قطعه به 24 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی در سال می‌باشد.

در این واحد زمینه اشتغال برای 72 نفر به‌ صورت مستقیم فراهم شده است.

سایر واحدها

از شرکت